Uncategorized

EMZİRME SÜTYENİ

Emzirme Sütyeni Nedir?

Emzirme sütyeni veya loğusa sütyeni olarak bilinen iç çamaşırları, doğum sonrası kullanılan ve emzirme etkinliğinde konfor sağlayan ürünlerdir. Hem hamilelik döneminde hem de doğum sonrasında kullanılabilen emzirme sütyenleri, tasarım özelliklerine göre önden veya üstten açılabilen ve rahat emzirme sağlayan sütyenlerdir.

Emzirme Sütyeni Çeşitleri Nelerdir?

Emzirme sütyenleri, kalın askılı ve kalın sırt destekleri bulunan, ergonomik kullanım avantajı sağlayan iç çamaşırlarıdır. Emzirme dönemlerinde hem göğüslerin sarkmaması için destekli olarak kullanılır hem de bebeklerin rahatlıkla emzirilmesi için kullanılan ürünlerdir.

Üst kısımdan klipsli veya çıtçıtlı açılabilen emzirme sütyeni çeşitleri, ön kısmından açılan emzirme sütyeni çeşitleri, yüzücü model sütyen çeşitleri, sporcu atletleri gibi birbirinden farklı tasarım seçenekleri bulunuyor. Toparlayıcı emzirme sütyenleri, süngerli sütyen çeşitleri, dantelli sütyenler, koton sütyen çeşitleri veya bambu emzirme sütyeni çeşitleri bulunuyor.

Emzirme Sütyeni Beden Seçenekleri

Loğusa sütyenleri, hamile bedenlerine göre imal edilen ürünlerdir. Emzirme sütyeni seçimleri, kişinin normal beden ölçüsü olarak tercih edilmelidir. Emzirme sütyeni çeşitleri, ekstra ayarlama seçenekleri ve hamilelere göre yapılan beden skalasında imal ediliyor.

Loğusa sütyenleri toparlayıcı modellerinde genellikle 90 beden ve daha üzeri bedenlerin kullanımları için tasarım yapılıyor. Yarım atlet olarak nitelendirilen sporcu sütyenleri, genellikle göğüs bedeni olarak değil, sırt beden ölçüsüne göre imal edilmektedir.

Emzirme sütyenlerinin pamuklu kumaştan üretilmesi en öneli faktörler arasındadır. Süngerli ve destekli modellerde ise iç kısımlarının pamuk olması, cilt sağlığı için önem teşkil eder.

Loğusa Sütyeni Nasıl Seçilir?

Loğusa sütyenleri, hamilelik dönemlerinin son aylarında kullanılmaya başlayan veya doğum sonrası için hazırlık yapılan ürünler olarak satın alınır. Emzirme sütyenlerinde rahat kullanım sağlamak için sırt beden ölçüsü ve göğüs ölçüsünün ideal şekilde ayarlanması gereklidir. Hamileliğin 8 ve 9. Aylarında alınan sütyenler, genellikle emzirme dönemi boyunca rahatlıkla kullanım sağlar.

Genellikle beyaz ve ten renklerinde imal edilen emzirme sütyenleri, kalın sırt destekleri ile tercih edilmelidir. Özellikle dolgun göğüslerde, omuz ve sırt ağrılarının oluşmaması için kalın askılı ve sırt bölümü geniş olan modeller tercih edilebilir.

Günlük ev içi kullanımlar için spor modeller, pamuklu sütyen seçimleri tercih edilebilir. Üst kısımdan açılan emzirme sütyeni modelleri, en rahat emzirme sağlayan ürün seçenekleridir.

Emzirme Atletleri

Loğusa sütyenlerinin fonksiyonel tasarımları, emzirme atletleri olarak imal ediliyor. Sütyenli olarak imal edilen atlet modelleri, üst kısımdan açılan askılı modelleri ile rahat kullanım sağlayan iç giyim ürünleridir.

Beyaz, siyah ve ten rengi seçenekleri ile tasarım edilen ürünler, kalın askılı ve ince askılı seçeneklerinin yanı sıra body formunda dizayn ediliyor. %80 üzerinde pamuk dokuma olarak imal edilen emzirme atletleri, lateks dokumalarla kombin edilerek imal ediliyor. Toparlayıcı form seçenekleri ile üretilen emzirme atletleri, tam boy veya yarım boy seçenekleriyle sunuluyor.

Dantelli Emzirme Sütyenleri

Hem şık hem konforlu ürün tasarımları olarak imal edilen dantelli loğusa sütyenleri, emzirme pencereleri ile tasarlanıyor. Balenli ve balensiz seçenekleri, destekli ve desteksiz çeşitler, süngerli ve süngersiz modeller, toparlayıcı model seçenekleri gibi pek çok tasarım seçeneği bulunuyor.

Dantelli loğusa sütyenleri, S ve XL beden seçeneklerinin yanı sıra büyük beden çeşitlerinde de üretiliyor. Spor modellerde S- M- L- XL ve XXL gibi seçenekler bulunurken, kalıp modellerde 75- 80- 85- 90 gibi standart bedenlerin yanı sıra 100- 110 gibi büyük beden seçeneklerinde de imal edilmektedir. Sırt kalıpları ve göğüs kup ölçülerine göre en uyumlu beden seçeneği tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın