Uncategorized

EMZİRME ATLETİ

Emzirme Atleti Nedir?

Loğusa döneminde ve emzirme dönemi boyunca giyilebilen, hamile iç giyim ürünleridir. Emzirme atleti, emziren anneler için tasarlanan ve konforlu emzirme sağlanması için yumuşacık dokularla imal edilen atlet modelleridir.

Emzirme sütyenleri kombine edilerek üretilen emzirme atletleri, sütyenli atlet biçimindedir. Üst kısımdan pencere modelinde açılan ve emzirme sırasında rahat kullanım sağlayan ürünler, loğusa döneminde de bel ve karın bölgesinin korunması, sıcak tutulması için ideal ürünlerdir.

Emzirme Atleti Nasıl Kullanılır?

Emzirme atleti kullanırken ayrıca emzirme sütyeni giymeye gerek yoktur. İki parça ayrı ayrı giymek yerine tek bir üründe ikili kombinasyon yapılarak üretilen atletler, bedeni saran ve pamuk dokumalı kumaşlardan imal edilir.

Emzirme atletleri hem emzirmenin kolay ve rahat şekilde yapılmasını hem bedenin sıcak tutulmasını hem de göğüslerin sarkmamasını sağlar. Emzirme atletleri, askılara tutturulan klipslerden açılarak kullanılır. Atleti çıkarmaya gerek olmadan sadece göğüs bölgesini pencere formunda açılması ile kolay ve konforlu kullanış sağlar. Üst kısımdan açılan kumaş detay sayesinde, göğsün ön kısmı açılır ve emzirilir.

Emzirme atletlerinin her iki göğüs bölümünde de açılır- kapanır form uygulanmaktadır. Atlet türünde giyilir ve göğüsler, sütyen bölümüne yerleştirilir. İdeal kullanım sağlamak için sütyenin alt kısmının, tam göğüs altına gelmesi gereklidir. Arka kısımda herhangi bir bağlantı yeri, kanca, kopça veya klips bulunmadığı için sırt bölgesinin de rahatlığı sağlanır.

Emzirme Atletinde Beden Seçimi

Emzirme atletleri genellikle hamileliğin son aylarında alınır. Büyük oranda pamuktan imal edilen ürünler, elastik formda imal edilerek rahat kullanılması sağlanır. Esnek yapısı ile karın bölgesini sıkmayan ve göğüslere baskı uygulamayan kumaş yapısına sahiptir.

Emzirme atletleri, hamile iç giyim bedenlerine göre üretilir. 37- 39. Haftalarda alınabilen emzirme atletlerinin tam bedende seçilmesi gereklidir. Doğum sonrasında alınan emzirme atletlerinde ise beden ölçüsüne göre, ürün beden tablosundan değerlendirme yapılarak alınması gereklidir.

Göğüs çevresi ölçüsü ve beden ölçüsüne göre emzirme atleti seçimi yapılır. Modellerine göre süngerli, balenli veya düze destekli- desteksiz gibi farklı çeşitleri mevcuttur.

Emzirme Atletinde Renk Seçimi

Emzirme atletleri genellikle beyaz, ten rengi ve ekru tonlarında imal edilen ürünlerdir. Bazı markalarda siyah renk seçeneği, gri veya desenli modelleri bulunmaktadır. Emzirme atletlerinde en çok kullanılan renk ten rengi çeşitleridir. Tüm kıyafet renkleri ve tüm kumaş dokularında rahat kullanım avantajı sağlayan atlet modelleri, korseli atlet seçenekleriyle de satışa sunuluyor.

Korseli Emzirme Atletleri

Doğum sonrasında, karın bölgesi ve çevresinin ideal formuna hızlı bürünmesi için korse kullanılır. Hem normal doğumlarda hem de sezaryen doğumlarda, karın içi yapısının hızla form kazanması için kullanılan korseler, hamile atletlerinde bütünsel ürün olarak sunuluyor. Rahat ve elastik dokuları ile göğüs altından, bel çevresi ve karın bölgesini toparlayan formu ile emzirme döneminde kullanılan ürünlerdir.

Emzirme atleti formunda yapılan korseli atletler, göğüs bölgesinde emzirme formu uygulanarak tasarlanıyor. Sütyen kısmı destekli, süngerli veya düze seçenekler ile emzirme penceresi ile konfor sağlarken, göbek ve karın bölgesinde kullanılan korse detayları ile doğum sonrası hızlı toparlanma sağlanıyor.

Korseli atlet kullanımları, karın bölgesinde sarkıklıkların oluşmaması ve karın bölgesinin daha hızlı toparlanmasını sağlarken, bel bölgesinin formunu ve sağlıklı yapısını korumak için, doğum sonrasında doktorlar tarafından önerilmektedir. Emzirme atletleri ise ayrı ayrı iç giyim ürünleri kullanmak yerine, tek bir üründe konforlu kullanım sağlayan ve bebeklerin rahatlıkla emzirilmeleri için dizayn edilen yumuşak dokulu kumaşlardan imal edilir.

Bir cevap yazın